Atakent Sınav Eğitim Kurumları

sinav etüt facebook sinav etüt instagram sinav etüt telefon
"Atakent Sınav Etüt Merkezi"

LGS sorularında değişiklik yapılacak,

1 Ekim 2018 | Okunma: 1395 | Tüm Haberler
LGS, Liselere Giriş Sınavı soruları için MEB değişiklik yapmayı planliyor. Sorular ezbere dayalı olmayacak artık.

LGS sorularında değişiklik yapılacak,
LGS sınavında öngörülen değişiklik ile daha çok öğrencilerin mukayese güçlerini ölçecek sorulara yer verilecek. MEB liseye geçiş sınavında önemli değişiklikler düşünüyor. Sınav soruları ezberci anlayıştan uzaklaşacak. Daha çok öğrencilerin okuduğunu anlama, bunları mukayese etme becerileri ön planda olan bir sınav sistemi planlanıyor.

Örneğin matematik sorusunda formül gerekiyor ise formül soru da yer alacak, öğrencinin formülü ezberlemesi değil formülü kullanma becerisini ölçecek tipte sorular olacak.

Türkçe sınav soruları kitap okuma alışkanlığını destekler nitelikte olacak. Tarih sorularında tarihleri ezberlemek değil olayları anlamak, ezbere yer vermeyen soruları liseye geçiş sınavında yer alacak.

Eğitimde deney ve gözleme dayalı etkinliklerin sayısı artırılacak ve liselere geçiş sınavı sorularında bu uygulamalar yer bulacak.

Sabah

Merkezlerimize yakın yerleşimler (Halkalı, Atakent)

Laleşehir Konakları, Avrupa Konutları 1 - 2 - 3, Güneş Park Evleri, Ihlamur Evleri, Soyak Olimpiyakent Sitesi, Manolya Evleri, Toki Akasya Evleri, Halkalı Merkez
halkalı etüt merkezi, atakent etüt merkezi
** Merkezlerimiz Küçükçekmece Atakent'te olup Halkalı Merkez civarına yakındır. İrtibat için iletişim formunu da kullanabilirsiniz. Etüt merkezlerimizin [KROKİSİ]